CHSA5930R0005F
Номер детали производителя:
CHSA5930R0005F
Производитель/бренд:
Eaton-Electronics Division
Часть описания:
RES 0.0005 OHM 1% 10W 5930
Производитель :
Eaton-Electronics Division
Категория продукта :
Чип-резистор — для поверхностного монтажа
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.046" (1.16mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
6030 (15075 Metric)
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
0.5 mOhms
Size / Dimension :
0.591" L x 0.299" W (15.00mm x 7.60mm)
Supplier Device Package :
5930
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH