AT89LS51-16AU
Номер детали производителя:
AT89LS51-16AU
Часть описания:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44TQFP
Number of I/O :
32
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
44-TQFP
Peripherals :
WDT
Product Status :
Active
Program Memory Size :
4KB (4K x 8)
RAM Size :
128 x 8
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 4V