AT89C1051U-12SI
Номер детали производителя:
AT89C1051U-12SI
Часть описания:
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SOIC
Number of I/O :
15
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Peripherals :
LED
Product Status :
Obsolete
Program Memory Size :
1KB (1K x 8)
RAM Size :
64 x 8
Speed :
12MHz
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 6V