PMN25ENEAH
Номер детали производителя:
PMN25ENEAH
Производитель/бренд:
Nexperia
Часть описания:
SMALL SIGNAL MOSFET FOR AUTOMOTI
Производитель :
Nexperia
Категория продукта :
Одиночные полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
6.1A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
FET Feature :
FET Type :
N-Channel
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
18 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
597 pF @ 15 V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-74, SOT-457
Power Dissipation (Max) :
560mW (Ta), 6.25mW (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
24mOhm @ 6.1A, 10V
Supplier Device Package :
6-TSOP
Technology :
MOSFET (Metal Oxide)
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA