PMN25ENEAX
Номер детали производителя:
PMN25ENEAX
Часть описания:
MOSFET N-CH 30V 6.4A 6TSOP
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
6.4A (Ta)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
30 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
4.5V, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
14 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
440 pF @ 15 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
667mW (Ta), 7.5W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
24mOhm @ 6.4A, 10V
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
2.5V @ 250µA