SMLA12BC4TT86
Номер детали производителя:
SMLA12BC4TT86
Производитель/бренд:
ROHM Semiconductor
Часть описания:
LED BLUE CLEAR 1611 SMD R/A
Производитель :
ROHM Semiconductor
Категория продукта :
Светодиодная индикация — дискретная
Color :
Blue
Configuration :
Standard
Current - Test :
5mA
Features :
Height (Max) :
0.65mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.20mm x 0.55mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
14mcd
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.60mm L x 1.15mm W
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.9V