IPB60R099C6ATMA1
Номер детали производителя:
IPB60R099C6ATMA1
Часть описания:
MOSFET N-CH 600V 37.9A D2PAK
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
37.9A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
600 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
119 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2660 pF @ 100 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
278W (Tc)
Product Status :
Not For New Designs
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
99mOhm @ 18.1A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO263-3
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
3.5V @ 1.21mA