IPB60R060P7ATMA1
Номер детали производителя:
IPB60R060P7ATMA1
Часть описания:
MOSFET N-CH 650V 48A D2PAK
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
48A (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss) :
650 V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) :
10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
67 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
2895 pF @ 400 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Dissipation (Max) :
164W (Tc)
Product Status :
Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs :
60mOhm @ 15.9A, 10V
Supplier Device Package :
PG-TO263-3
Vgs (Max) :
±20V
Vgs(th) (Max) @ Id :
4V @ 800µA