D13002FI16FV
- Номер детали производителя:
- D13002FI16FV
- Производитель/бренд:
- Renesas Electronics Corporation
- Часть описания:
- MCU H8/300H / H8/3002
- Производитель :
- Категория продукта :
- Микроконтроллеры
- Connectivity :
- SCI
- Core Processor :
- H8/300H
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Number of I/O :
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- Peripherals :
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 512 x 8
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 5.5V