MW6S010GMR1
Номер детали производителя:
MW6S010GMR1
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
FET RF 68V 960MHZ TO270-2GW
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
ВЧ полевые транзисторы, МОП-транзисторы
Configuration :
Current - Test :
125 mA
Current Rating (Amps) :
Frequency :
960MHz
Gain :
18dB
Mounting Type :
Surface Mount
Noise Figure :
Package / Case :
TO-270BA
Power - Output :
10W
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
TO-270-2 GULL
Technology :
LDMOS
Voltage - Rated :
68 V
Voltage - Test :
28 V