CAB760M12HM3R
- Номер детали производителя:
- CAB760M12HM3R
- Производитель/бренд:
- Wolfspeed
- Часть описания:
- 760A 1200V SIC HALF-BRIDGE MODUL
- Состояние запаса:
- 2
- Производитель :
- Wolfspeed
- Категория продукта :
- FET, МОП-транзисторы
- Configuration :
- 2 N-Channel (Half Bridge)
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C :
- 1.015kA (Tc)
- Drain to Source Voltage (Vdss) :
- 1200V (1.2kV)
- FET Feature :
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs :
- 2724nC @ 15V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds :
- 79400pF @ 800V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 50mW
- Product Status :
- Active
- Rds On (Max) @ Id, Vgs :
- 1.73mOhm @ 760A, 15V
- Supplier Device Package :
- Module
- Technology :
- Silicon Carbide (SiC)
- Vgs(th) (Max) @ Id :
- 3.6V @ 280mA