S27KL0641DABHB020
- Manufacturer Part Number:
- S27KL0641DABHB020
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC PSRAM 64MBIT PAR 24FBGA
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 40 ns
- Clock Frequency :
- 100 MHz
- Memory Format :
- PSRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 8M x 8
- Memory Size :
- 64Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- 24-VBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 24-FBGA (6x8)
- Technology :
- PSRAM (Pseudo SRAM)
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V