GLB1R020
Manufacturer Part Number:
GLB1R020
Part of Description:
FIXED IND 1UH 470MA 520MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
470 mA
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH