GLB10010
Manufacturer Part Number:
GLB10010
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
FIXED IND 10UH 235MA 1.8 OHM SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
235 mA
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Height - Seated (Max) :
0.134" (3.40mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
50 @ 5MHz
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
1812 (4532 Metric)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAP TRIMMER 1.2-10PF 500V TH
    CAP TRIMMER 3-40PF 100V TH