55A8001-22-9CS3404
- Manufacturer Part Number:
- 55A8001-22-9CS3404
- Part of Description:
- HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG WHT
- Product Category :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Conductor Material :
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.051" (1.30mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.008" (0.20mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 22 AWG