55A8015-24-9
- Manufacturer Part Number:
- 55A8015-24-9
- Part of Description:
- HOOK-UP DL WALL STRND 24AWG WHT
- Product Category :
- Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
- Cable Type :
- Hook-Up, Dual Wall
- Conductor Material :
- Copper, Tinned
- Conductor Strand :
- 19/36
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.045" (1.14mm)
- Jacket (Insulation) Material :
- Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
- Jacket (Insulation) Thickness :
- Jacket Color :
- White
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 24 AWG