55A8002-20-9/5
- Manufacturer Part Number:
- 55A8002-20-9/5
- Part of Description:
- CABLE 2COND 20AWG
- Product Category :
- Multiple Conductor Cables
- Cable Type :
- Multi-Conductor
- Conductor Material :
- Alumel, Chromel
- Conductor Strand :
- 19/32
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.118" (3.00mm)
- Length :
- Number of Conductors :
- 2 (1 Pair Twisted)
- Operating Temperature :
- 200°C
- Ratings :
- Shield Type :
- Usage :
- Voltage :
- 600 V
- Wire Gauge :
- 20 AWG