SC414MF-180
- Manufacturer Part Number:
- SC414MF-180
- Part of Description:
- FIXED IND 18UH 680MA 497MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 650mA
- Current Rating (Amps) :
- 680 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 497mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Inductance :
- 18 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%