SC414MF-1R0
- Manufacturer Part Number:
- SC414MF-1R0
- Part of Description:
- FIXED IND 1UH 2.65A 63 MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 2.8A
- Current Rating (Amps) :
- 2.65 A
- DC Resistance (DCR) :
- 63mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Inductance :
- 1 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±30%