SC414MF-100
- Manufacturer Part Number:
- SC414MF-100
- Manufacturer/Brand:
- Signal Transformer
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 900MA 307MOHM SMD
- Manufacturer :
- Signal Transformer
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 900mA
- Current Rating (Amps) :
- 900 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 307mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%