PM13560S-6R0M
- Manufacturer Part Number:
- PM13560S-6R0M
- Part of Description:
- FIXED IND 6UH 9.5A 10.7 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 9.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 10.7mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.232" (5.90mm)
- Inductance :
- 6 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%