PM13560S-100M-RC
- Manufacturer Part Number:
- PM13560S-100M-RC
- Part of Description:
- FIXED IND 10UH 9A 25.5 MOHM SMD
- Stock Condition:
- 14
- Current - Saturation (Isat) :
- 16A
- Current Rating (Amps) :
- 9 A
- DC Resistance (DCR) :
- 25.5mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.232" (5.90mm)
- Inductance :
- 10 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%