AE602.98B10196
Manufacturer Part Number:
AE602.98B10196
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
602.98 MHZ LC BANDPASS FILTER
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
10MHz
Filter Type :
Band Pass
Frequency :
602.98MHz Center
Height (Max) :
0.625" (15.88mm)
Insertion Loss :
4dB
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Ripple :
Size / Dimension :
3.125" L x 1.250" W (79.38mm x 31.75mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE