AE600L9254
Manufacturer Part Number:
AE600L9254
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
600 MHZ LOW PASS FILTER
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
220MHz
Filter Type :
Low Pass
Frequency :
600MHz (Cutoff)
Height (Max) :
0.512" (13.00mm)
Insertion Loss :
1dB
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
Ripple :
Size / Dimension :
2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE