AE6000SSL1023
Manufacturer Part Number:
AE6000SSL1023
Manufacturer/Brand:
Anatech Electronics Inc.
Part of Description:
6000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
Stock Condition:
100
Manufacturer :
Anatech Electronics Inc.
Product Category :
RF Filters
Bandwidth :
Filter Type :
Low Pass
Frequency :
6GHz (Cutoff)
Height (Max) :
0.394" (10.00mm)
Insertion Loss :
1.5dB
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
Ripple :
Size / Dimension :
1.142" L x 0.866" W (29.00mm x 22.00mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    1350 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    1370 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    1385 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
    836.5 MHZ CERAMIC BAND PASS FILT
    5450 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE