DSA50C100HB
Manufacturer Part Number:
DSA50C100HB
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Diode Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
25A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
450 µA @ 100 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
TO-247-3
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-247AD
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 25 A
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'