DSA5001R0L
Manufacturer Part Number:
DSA5001R0L
Part of Description:
TRANS PNP 50V 0.1A SMINI3
Current - Collector (Ic) (Max) :
100 mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
210 @ 2mA, 10V
Frequency - Transition :
150MHz
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
150 mW
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50 V
  • Micro Commercial Components (MCC)
    TRANS NPN 40V 0.2A SOT23
    TRANS NPN 40V 0.6A SOT23
  • Nexperia
    TRANS NPN 65V 0.1A TO236AB
  • Nexperia
    TRANS NPN 65V 0.1A TO236AB
    TRANS NPN 40V 0.6A SOT23