DSA500100L
Manufacturer Part Number:
DSA500100L
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
TRANS PNP 50V 0.1A SMINI3
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Single Bipolar Transistors
Current - Collector (Ic) (Max) :
100 mA
Current - Collector Cutoff (Max) :
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
210 @ 2mA, 10V
Frequency - Transition :
150MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-85
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
SMini3-F2-B
Transistor Type :
PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
50 V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONDUCTIVE TUBE JOINT NOZZLE
    5M CABLE FOR ER-V
    CONTROLLER AREA IONIZER ER-X
    CABLE WITH CONNECTOR LENGTH 9M
    DISCHARGE NEEDLE UNIT FOR ER-Q
Catalog related products
  • Micro Commercial Components (MCC)
    TRANS NPN 40V 0.2A SOT23
    TRANS NPN 40V 0.6A SOT23
  • Nexperia
    TRANS NPN 65V 0.1A TO236AB
  • Nexperia
    TRANS NPN 65V 0.1A TO236AB
    TRANS NPN 40V 0.6A SOT23