APSA00060630680M00
- Manufacturer Part Number:
- APSA00060630680M00
- Current - Saturation (Isat) :
- 500mA
- Current Rating (Amps) :
- 780 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 348mOhm Max
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 68 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%