APSA00060630151M00
- Manufacturer Part Number:
- APSA00060630151M00
- Manufacturer/Brand:
- YAGEO Group
- Part of Description:
- INDUCTOR POWER
- Manufacturer :
- YAGEO Group
- Product Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 340mA
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 780mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 150 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Ferrite
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- AEC-Q200
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%