DB030088BH15136BG1
Manufacturer Part Number:
DB030088BH15136BG1
Manufacturer/Brand:
Vishay BC Components
Part of Description:
CAP FEEDTHRU 150PF 10KV AXIAL
Manufacturer :
Vishay BC Components
Product Category :
Feed Through Capacitors
Capacitance :
150 pF
Current :
30 A
DC Resistance (DCR) (Max) :
Height (Max) :
Insertion Loss :
Mounting Type :
Bolt Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Axial - Threaded Terminals
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.770" Dia x 3.465" L (44.96mm x 88.00mm)
Temperature Coefficient :
Thread Size :
M6
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10000V (10kV)