DB030100BP10236BJ1
Manufacturer Part Number:
DB030100BP10236BJ1
Part of Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 8KV AXIAL
Capacitance :
1000 pF
Current :
30 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension :
1.770" Dia x 3.937" L (44.96mm x 100.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
8000V (8kV)