IFCM20T65GDXKMA1
- Manufacturer Part Number:
- IFCM20T65GDXKMA1
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IPM IGBT 650V 20A 24PWRDIP MOD
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Power Driver Modules
- Configuration :
- 2 Phase
- Current :
- 20 A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- 24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
- Product Status :
- Active
- Type :
- IGBT
- Voltage :
- 650 V