IFCM20U65GDXKMA1
Manufacturer Part Number:
IFCM20U65GDXKMA1
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IPM IGBT 650V 20A 24PWRDIP MOD
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Power Driver Modules
Configuration :
3 Phase
Current :
20 A
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
24-PowerDIP Module (1.028", 26.10mm)
Product Status :
Active
Type :
IGBT
Voltage :
650 V