WXA-0059-16-9CS2972
- Manufacturer Part Number:
- WXA-0059-16-9CS2972
- Part of Description:
- HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG WHT
- Conductor Strand :
- 19/29
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.079" (2.01mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.005" (0.13mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 16 AWG