WXA-0059-22-5LL-CS2972
- Manufacturer Part Number:
- WXA-0059-22-5LL-CS2972
- Part of Description:
- HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG GRN
- Conductor Strand :
- 19/34
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.052" (1.32mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.007" (0.18mm)
- Jacket Color :
- Green
- Length :
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 22 AWG