WXA-0059-18-9CS2972
- Manufacturer Part Number:
- WXA-0059-18-9CS2972
- Part of Description:
- HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG WHT
- Conductor Strand :
- 19/30
- Features :
- Jacket (Insulation) Diameter :
- 0.071" (1.80mm)
- Jacket (Insulation) Thickness :
- 0.005" (0.13mm)
- Jacket Color :
- White
- Length :
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Voltage :
- 600V
- Wire Gauge :
- 18 AWG