IMC1008ER15NJ
- Manufacturer Part Number:
- IMC1008ER15NJ
- Part of Description:
- FIXED IND 15NH 1A 80 MOHM SMD
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- DC Resistance (DCR) :
- 80mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 2.7GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Inductance :
- 15 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Q @ Freq :
- 60 @ 500MHz
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Tolerance :
- ±5%