LT3500IDD#PBF
- Manufacturer Part Number:
- LT3500IDD#PBF
- Part of Description:
- IC REG DL BUCK/LINEAR 12DFN
- Stock Condition:
- 4
- Frequency - Switching :
- 500kHz ~ 2.4MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 12-WFDFN Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- 12-DFN (3x3)
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 36V
- Voltage/Current - Output 1 :
- 0.8V ~ 38.9V, 2A
- Voltage/Current - Output 2 :
- Adjustable, 13mA