LT3500IDD#TRPBF
- Manufacturer Part Number:
- LT3500IDD#TRPBF
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices, Inc.
- Part of Description:
- IC REG DL BUCK/LINEAR 12DFN
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Voltage Regulators - Linear + Switching
- Frequency - Switching :
- 500kHz ~ 2.4MHz
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 12-WFDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 12-DFN (3x3)
- Topology :
- Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1)
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 36V
- Voltage/Current - Output 1 :
- 0.8V ~ 38.9V, 2A
- Voltage/Current - Output 2 :
- Adjustable, 13mA