LT3500IMSE#PBF
- Manufacturer Part Number:
- LT3500IMSE#PBF
- Part of Description:
- IC REG DL BUCK/LINEAR 16MSOP
- Stock Condition:
- 30
- Frequency - Switching :
- 500kHz ~ 2.4MHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
- Supplier Device Package :
- 16-MSOP-EP
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 36V
- Voltage/Current - Output 1 :
- 0.8V ~ 38.9V, 2A
- Voltage/Current - Output 2 :
- Adjustable, 13mA