DX0506/BL/12
Manufacturer Part Number:
DX0506/BL/12
Manufacturer/Brand:
Bulgin
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR BLUE 12V
Manufacturer :
Bulgin
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
25mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Blue
Lens Color :
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.48" (12.10mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Solder Lug
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V