R2E108-AA01-05
- Manufacturer Part Number:
- R2E108-AA01-05
- Manufacturer/Brand:
- ebm-papst Inc.
- Part of Description:
- MOTORIZED IMPELLER
- Manufacturer :
- ebm-papst Inc.
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- Approval Agency :
- CCC, CE, EAC
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Motorized Impellers
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Ingress Protection :
- IP44
- Noise :
- Operating Temperature :
- -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
- Power (Watts) :
- 44.00W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 1650 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 108mm Dia
- Static Pressure :
- Termination :
- 4 Wire Leads with Splice Terminals
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- Width :
- 63.00mm