R2E108-AG63-05
- Manufacturer Part Number:
- R2E108-AG63-05
- Part of Description:
- AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMP
- Approval Agency :
- CCC, CE
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
- Operating Temperature :
- 176°F (80°C)
- Power (Watts) :
- 35W
- RPM :
- 1850 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 108mm Dia
- Static Pressure :
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- Width :
- 63.00mm