7C-20.000MCA-T
- Manufacturer Part Number:
- 7C-20.000MCA-T
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
- Current - Supply (Max) :
- 30mA
- Frequency :
- 20 MHz
- Frequency Stability :
- ±25ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.055" (1.40mm)
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Voltage - Supply :
- 2.5V