7C-2.048MBE-T
- Manufacturer Part Number:
- 7C-2.048MBE-T
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 2.0480MHZ CMOS SMD
- Current - Supply (Max) :
- 30mA
- Frequency :
- 2.048 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.055" (1.40mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Voltage - Supply :
- 3.3V