BJ-161.1328MBE-T
Manufacturer Part Number:
BJ-161.1328MBE-T
Part of Description:
XTAL OSC VCXO 161.1328MHZ LVPECL
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
80mA
Frequency :
161.1328 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
3.3V