BJ-122.880MBE-T
Manufacturer Part Number:
BJ-122.880MBE-T
Manufacturer/Brand:
TXC Corporation
Part of Description:
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
Manufacturer :
TXC Corporation
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
80mA
Frequency :
122.88 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
LVPECL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
3.3V