L117DBFRA25P
Manufacturer Part Number:
L117DBFRA25P
Part of Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Stock Condition:
227
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
3A
Features :
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Positions :
25
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Shell Size, Connector Layout :
3 (DB, B)
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB