L117DAFRDA15P
Manufacturer Part Number:
L117DAFRDA15P
Part of Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
5A
Features :
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Flange Feature :
Cable Side (4-40)
Number of Positions :
15
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Shell Size, Connector Layout :
2 (DA, A)
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB